Hamilik Okulunda Bu Hafta !

Hamilik Okulunda Bu Hafta ! post thumbnail

Keşif ve İlham Kulübü
Bu hafta Keşif ve İlham Kulübümüzde Mustafa Özkan Bey ile “Yaratıcılık ve Beyin” konusunu ele aldık. Beynimizin anatomisini incelediğimiz dersimizde, basit hammaddelerden meydana gelen beynimizin aslında benzersiz nöral ağlarla çevrili olduğunu ve ne kadar komplex çalıştığını gözlemledik. Ayrıca, beynimizin esnek bir yapıya sahip olmasının yaratıcılık süreçlerimize etkisinden bahsettik. Aktif düşünmenin önemini vurguladığımız dersimizde her gün çevremize daha farklı bir dikkatle bakmanın, rutinimizi değiştirmenin, fiziksel olarak hareketlilik halinde olmanın ve beslenme düzenimize özen göstermenin beyin esnekliğimiz için gerekliliğini konuştuk.

Pazarlama Meslek Komisyonu
Pazarlama Meslek Komisyonunda bu haftaki konumuz Lokman Ökten Bey’in sunumu ile “Start-Up” idi. Start-up’lardan kısaca bahsetmemizin ardından neden önemli ve bu kadar gündemde olduklarını,  bir start-up kurarken hangi zorluklarla karşılaşabileceğimizi, nelere dikkat etmemiz gerektiğini, nasıl bir yol izleyebileceğimizi örneklerle destekleyerek konuştuk.

Dersimizin son kısmında da Miro üzerinden bir Canvas uygulaması gerçekleştirdik. Her PMK atölye grubu kendi tablosunu seçip, Canvas taslaklarını projelerine göre doldurmaya çalıştı. İlerleyen haftalarda tamamlayan gruplarımızın Canvaslarını inceleyip onlara geri dönüşlerde bulunacağız.

Finans Meslek Komisyonu
Finans Meslek Komisyonu’nda bu hafta Bayram Veli Salur Bey ile “Şirket Analizi” ve Orhan Doğruluk Bey ile “CV düzenleme” konuları üzerine birer seminer gerçekleştirdik. Bayram Veli Salur Bey şirket analizini, Orhan Doğruluk Bey ise CV’nin nasıl olması gerektiğini ve CV’lerde yapılan hataları öğrenciler ile paylaştı. Online olarak gerçekleştirdiğimiz bu seminerler mesleklerine hazırlanan talebelerimizce ilgi ile takip edildi.

Kategoriler: