Yaz Şenliği’miz Yarenler Meclisi Buluşması ile Başladı!

Yaz Şenliği’miz Yarenler Meclisi Buluşması ile Başladı! post thumbnail

Yaz Şenliğimizin ilk programını Yarenler Meclisi’nde gerçekleştirdik. Hayal ettiğimiz mekan tasarımlarından ilki olan Yarenler Meclisi’ni, vakıf hazirununun toplanıp muhabbet edeceği, şu anda aramıza giren ekranların etkisinin bir nebze de olsa azalacağı, vakıf içindeki üyelerle aramızdaki iletişimin artacağı bir ortam olarak tasarladık.

Yarenler Meclisi’nde, çıraklarımızın gözünden Hamilik Okulu kavramlarını değerlendirmek, onların hikayelerini dinlemek ve Yaz Şenliğimizin açılış buluşmasını gerçekleştirmek üzere “Çırakları Dinliyoruz” programıyla bir araya geldik.

Aramızdan gönüllü 9 çırak kendi hikayelerinden, Hamilik Okulu ile tanışma hikayelerinden yola çıkarak, burada 4 yıllık eğitim süresince öğrendikleri kavramları nasıl içselleştirdiklerini, bir mekanın ve insanlarının onların gönüllerine nasıl dokunduğunu anlattılar. Kimisi iş hayatına atılma serüveninden, kimisi insan olmaktan, kimisi borçlu olmaktan, kimisi de hayatta anlam arayışından bahseden çıraklarımız, anlattıkları hikayelerle yüzümüzde tatlı bir tebessüm oluşmasını, birbirimize uzak olduğumuz bu dönemde içimizin ısınmasını sağladı. Bu iç ısıtan samimi hikayeleri ve deneyimleri dinlediğimiz söyleşimizi katılımcıların ve ustalarımızın sözleriyle tamamladık.

Kategoriler: